Ochrona i pielęgnacja drewna
Thursday December 13th 2018

Chroń drewno przed wilgocią

Drewno to wyjątkowo urokliwy materiał budowlany. Drewniane domy stanowią wyraz estetycznego smaku, zachwycają smukłością i przyciągają pięknem naturalnej barwy drzewa. Żeby jednak dobrze wyglądało, było trwałe, wytrzymałe i na długo zachowywało swoją jakość i piękno, musi być odpowiednio pielęgnowane.

Drewno narażone jest na szkodliwe dla niego działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady deszczu i śniegu, wiatry, zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, ale nade wszystko promieni słonecznych. Żeby zapewnić ochronę materiału budowlanego, należy stosować środki do ochrony drewna, takie jak bejce, lakiery, impregnaty, oleje, woski czy lazury.

Drewno należy chronić przede wszystkim przed wsiąkaniem w nie wody, która może powodować trzymanie wilgoci, niszczyć twardą strukturę drewna i przyczyniać się do jego powolnego rozkładu. Specjalne środki do ochrony drewna tworzą na powierzchni drewna niewidoczną warstwę, powłokę ochronną, która powoduje, że krople wody nie wsiąkają w gramaturę drewna, a powoli po nim spływają.

Środki do ochrony drewna zabezpieczają także jego kolor. Dzięki stosowaniu odpowiednich preparatów, kolory na długo zachowają intensywność i żywotność. Dodatkowo, niektóre preparaty uwydatniają naturalny wygląd słoi.

More from category

Oleje do drewna – środki
Oleje do drewna – środki

Wśród środków ochrony drewna możemy wyróżnić bejce, lakierobejce, lakiery, impregnaty, lazury, woski oraz oleje [Read More]

Czy lazura do drewna jest niezbędna?
Czy lazura do drewna jest niezbędna?

Impregnaty, specjalistyczne oleje, lakiery, lakierobejce… Na rynku można obecnie dostać wiele różnych [Read More]

Jak chronić cegły?
Jak chronić cegły?

Każdy materiał budowlany wymaga stosowania odpowiednich środków ochronnych. Bardzo często zapominamy, że nie [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives