Ochrona i pielęgnacja drewna
Thursday December 13th 2018

Jak chronić cegły?

Każdy materiał budowlany wymaga stosowania odpowiednich środków ochronnych. Bardzo często zapominamy, że nie tylko drewno wymaga impregnacji, lecz również cegła i kamień ozdobny. Jeżeli zamierzamy długo cieszyć się trwałością naszego domu lub zachować zadowalającą jakość kamiennej ściany, powinniśmy zainwestować w impregnat do cegły.

Specjalistyczny impregnat do cegły z sklepu HouseWood.pl ma za zadanie przede wszystkim chronić ją przed łapaniem wilgoci, która stanowi zagrożenie dla jej trwałości i wytrzymałości. Dodatkowo, impregnaty do cegieł, spełniają szereg funkcji dodatkowych i pobocznych. Jedną z nich jest ochrona przed zabrudzeniami. Jest to funkcja, która szczególnie przyda się w przypadku ścian w wewnątrz mieszkania wykonanych z cegieł ozdobnych.

Cegła, która nie została pokryta impregnatem chłonie wodę i wilgoć. Specjalistyczny impregnat do cegły ma za zadanie wytworzyć niewidoczną powłokę ochronną, która będzie miała charakter wodoodporny i sprawi, że woda, wilgoć lub brud, nie będzie przenikała w obręb cegły, a powoli po niej spływała. Stosowanie tego typu preparatów w żaden sposób nie wpływa na zmianę wyglądu cegły. Są one niemal całkowicie bezwonne i przezroczyste, dzięki czemu nie rzucają się w oczy.

More from category

Oleje do drewna – środki
Oleje do drewna – środki

Wśród środków ochrony drewna możemy wyróżnić bejce, lakierobejce, lakiery, impregnaty, lazury, woski oraz oleje [Read More]

Czy lazura do drewna jest niezbędna?
Czy lazura do drewna jest niezbędna?

Impregnaty, specjalistyczne oleje, lakiery, lakierobejce… Na rynku można obecnie dostać wiele różnych [Read More]

Chroń drewno przed wilgocią
Chroń drewno przed wilgocią

Drewno to wyjątkowo urokliwy materiał budowlany. Drewniane domy stanowią wyraz estetycznego smaku, zachwycają [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives