Ochrona i pielęgnacja drewna
Thursday December 13th 2018

Oleje do drewna – środki

Wśród środków ochrony drewna możemy wyróżnić bejce, lakierobejce, lakiery, impregnaty, lazury, woski oraz oleje do drewna. Gama jest bardzo szeroka, tak samo jak zastosowanie i przeznaczenie. Na co się zdecydować i jak wybierać?

Źródło zdjęcia HouseWood.pl

Przede wszystkim w zależności od powierzchni stosowania. Ważne jest wszystko. Czy to powierzchnia zewnętrzna czy wewnętrzna? Czy narażona na czynniki atmosferyczne czy biologiczne? Jeśli to drewno domowe, to być może jest narażona na zarysowania lub ścieranie?

Takie pytania zawężają poszukiwania spośród naprawdę dużej gamy różnych preparatów na rynku. Często w marketach budowlanych właśnie z takimi pytaniami spotykają się osoby poszukujące takich środków.

Ciekawym rozwiązaniem są środki łączone, które posiadają kilka właściwości zamkniętych w jednej puszcze. Są to np.: lakierobejce czy mieszanki woskowo-olejowe. Zarówno pierwsze jak i drugie to połączenia przynajmniej dwóch rodzajów preparatów. Zaoszczędzić możemy w ten sposób czas i pieniądze.

Bardzo istotne jest aby wiedzieć też jaki efekt chcemy uzyskać, czy drewno ma być błyszczące czy matowe. Możemy też nadać mu zupełnie inną barwę. Takie rozwiązania to oczekiwana ochrona i pożądany efekt wizualny w jednym.

More from category

Czy lazura do drewna jest niezbędna?
Czy lazura do drewna jest niezbędna?

Impregnaty, specjalistyczne oleje, lakiery, lakierobejce… Na rynku można obecnie dostać wiele różnych [Read More]

Jak chronić cegły?
Jak chronić cegły?

Każdy materiał budowlany wymaga stosowania odpowiednich środków ochronnych. Bardzo często zapominamy, że nie [Read More]

Chroń drewno przed wilgocią
Chroń drewno przed wilgocią

Drewno to wyjątkowo urokliwy materiał budowlany. Drewniane domy stanowią wyraz estetycznego smaku, zachwycają [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives